Neohodnoceno

Barolo DOCG Bussia Bricco Visette Attilio Ghisolfi 2018

Krásné bohaté Barolo s elegantním výrazným aroma, ve kterém najdete tóny malin, rybízu, granátových jablek či koření. Ideální k výrazným pokrmům jako jsou pečená masa, lanýže či vyzrálé sýry. Barolo Bussia Bricco Visette bylo vyrobeno z odrůdy Nebbiolo, kterou rodina Ghisolfi pěstuje na vinici Visette v Monforte d'Alba. Průměrné stáří keřů se pohybuje mezi 20 a 40 roky. Visette, v lokálním dialektu "malé révy", je díky své jižní orientaci a slínovo-tufovému podloží ideálním místem pro pěstování modrých odrůd. Podle dochovaných záznamů se tu réva pěstovala již ve 12. století! 

 

1 299 Kč
Kategorie: Piemonte / Piemont

Originální etiketa, která se v různých obměnách objevuje na všech vínech Attilia Ghisolfi, vznikla v "covidových" časech roku 2020. Hlavním motivem se stala kulička hroznového vína proměněná v létající balón, který za sebou táhne malého človíčka, představujícího obtíže, nejistotu a dřinu, kterým rodina musela čelit. Hvězda je pak symbolem snů a cílů, kterých chtějí Ghisolfi dosáhnout. U velkých vín tipu Barolo, u nichž je cílem maximální kvalita, je človíček vyobrazen jak šplhá na balón ve snaze dosáhnout na hvězdu.

Odrůda: 100 % Nebbiolo

Zrání: 30 měsíců - 70 % ve velkých dubových sudech a 30 % v tonneaux a baricích + 6 měsíců v láhvi

Doporučení: pečená masa, zvěřina, lanýže, výrazné sýry

Teplota podávání: 16°C

Alergeny: siřičitany

Země původu: Itálie

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení