Neohodnoceno

Cannonau di Sardegna DOC bio Pusole

Svěží, delikátní červené víno z typické sardinské odrůdy Cannonau pěstované ekologicky na vinicích v oblasti Ogliastra na východním pobřeží Sardinie. Aroma třešní a rybízu doplňují květinové, balzámové a minerální tóny. 

499 Kč
Kategorie: Nápoje
Pusole Cannonau
Novinka

Vinice mezi vesnicemi Baunei a Lotzorai leží na neuvěřitelně rozmanitých půdách od jílovitých až po písčité plné kamenů a jsou ovlivňovány blízkým mořem i až více než 1 000 m vysokými kopci. Pěstování i výroba vín probíhají totálně naturálně –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ o plevel se starají ovce, réva není zavlažována a vytváří si tak hluboké kořeny, kterými do sebe vstřebává nejenom vodu, ale i minerály ovlivňující chuť, chemické postřiky ani stimulanty tu neexistují, výtěžnost je velmi nízká a z každého keříku se sklidí jenom 1–1,5 kg hroznů. Ani ve sklepě bratři do vinifikace téměř nezasahují, všechna vína nechávají macerovat na slupkách, fermentace je spontánní a do láhve víno putuje bez filtrace.

Díky tomuto přístupu jsou jejich vína velmi osobitá, aromatická a odráží v sobě terroir i vlastnosti jednotlivých odrůd.

 

Odrůda: 100 % Cannonau

Zrání: 10 měsíců na nerezu

Doporučení: vyzrálé sýry, salámy a salsiccia, červená i bílá masa, těstoviny s ragú, telecí játra

Teplota podávání: 16-18 °C

Alkohol: 13,5 %

Alergeny: siřičitany

Země původu: Itálie

 

Pusole

Lorenzo a Roberto Pusole nejsou jenom obyčejní vinaři. Vedle toho, že pěstují místní odrůdy vinné révy Vermentino a Cannonau, se také věnují polodivokému chovu prasat původního sardinského plemene i pěstování lokálních odrůd oliv a obilí. Jejich ekologická farma v oblasti Ogliastra na východním pobřeží Sardinie funguje v dokonalé rovnováze s přírodou.