Neohodnoceno

Tragugnano Orvieto DOC Sergio Mottura

Neobvyklé odrůdy Procanico, Verdello, Grechetto a Rupeccio přeměněné do podoby dokonalého letního aperitivu. Suché, ale sametové s nasládlým hřejivým aroma vanilky. S postupujícím zráním se přidávají pikantnější tóny středomořských bylinek. Sergiův blend z nejlepších hroznů v bio kvalitě, které pečlivě vybírá ze starých vinic, kde se jim ten daný rok dařilo nejlépe a jednotlivé odrůdy vinifikuje odděleně.

389 Kč
Kategorie: Lazio

Odrůda: 45 % Procanico, 25 % Verdello, 20 % Grechetto, 10 % Rupeccio

Zrání: 4 měsíce na nerezu

Doporučení: jako aperitiv, s mozzarellou, mladým pecorinem, bruschettou s rajčátky a čerstvou bazalkou nebo s těstovinami a tuňákem

Teplota podávání 8 - 10°C

Alkohol: 13,5 %

Alergeny: siřičitany

Země původu: Itálie

 

Sergio Mottura

Sergio Mottura patří k nejlepším vinařům v Laziu. Ač rodilý Piemonťan, celý život zasvětil zkoumání lokálních odrůd z Lazia a snažil se, aby si odrůdy jako Grechetto, Procanico, Drupeggio nebo Verdello vydobyly svoji slávu. Dnes je Sergio považován za nejlepšího interpreta Grechetta na světě. Na svých 36 hektarech v Civitelle, kde se víno úspěšně pěstovalo už v roce 1292, hospodaří zcela ekologicky a pečuje o biodiverzitu místní krajiny. Proto si za svůj symbol vybral dikobraza, zvíře, které si na nezničené, čisté prostředí také velmi potrpí.