Neohodnoceno

Panettone s krémem Limoncello 750g Fraccaro

Typický italský vysoko vykynutý vánoční moučník původem z Milána. Plněný krémem z citronového likéru Limoncello. Bez rozinek a kandovaného ovoce. Díky několik dní trvajícímu kynutí pomocí mateřského kvásku je krásně nadýchaný a vláčný. 

599 Kč
Kategorie: Oříšky a sladké

Podle jedné z legend za vznikem panettone stojí kuchařský pomocník Toni. Ten si během jednoho vánočního banketu na dvoře milánského vévody Lodovica Sforzy schoval trochu těsta, ze kterého se připravoval dezert pro vévodu. Přimíchal do něj kandované ovoce, rozinky, vejce a cukr a těšil se, jak si ho doma upeče. Kuchař, který banket připravoval, však omylem dezert pro vévodu připálil. Na výrobu nového už nebyl čas, a tak zkusil upéct moučník z Toniho těsta. Výsledek nadchnul hosty natolik, že se „pan del Toni“ začal na vánoční hostině servírovat každoročně a postupně pronikl do všech koutů Itálie.

 

Složení: PŠENIČNÁ mouka hladká, cukr, krém limoncello 20 % (cukr, voda, glukózový sirup, Limoncello 5 %, sušené odtučněné MLÉKO, želírující látka: pektin, konzervant: sorban draselný, aroma), cukr, VEJCE, VAJEČNÝ ŽLOUTEK, sirup z invertního cukru, PŠENIČNÝ kvásek 6 %, emulgátory: mono a diglyceridy mastných kyselin, sůl, SLADOVÁ PŠENIČNÁ mouka, MLÉČNÁ bílkovina, přírodní aroma, konzervant: kyselina askorbová.

Alergeny: lepek, mléko, vejce. Může obsahovat stopy sóji a ořechů.

Skladovat v suchu a temnu.