Neohodnoceno

Extra panenský olivový olej Novello Puglia Fratepietro stáčený

Nefiltrovaný, extra panenský olivový olej z první letošní sklizně. Lisovaný do 6 hodin od sklizně z ručně očesaných oliv Bella di Cerignola vypěstovaných v regionu Puglia.

Varianta
369 Kč 668 Kč od 369 Kč
Kategorie: Olivové oleje

Olej Fratepietro byl vylisován z oliv Bella di Cerignola. Bella di Cerignola je odrůda, která roste pouze v oblasti Cerignola v Apulii. Její velké šťavnaté plody se používají primárně k přímé spotřebě, protože obsahují velmi málo oleje. Olej z této odrůdy je proto poměrně vzácný, ale zato je velmi kvalitní a bohatý na antioxidanty. 

Olej Fratepietro má svěží aroma připomínající čerstvě posečenou trávu a výraznou, lehce nahořklou chuť. Hodí se k červenému masu, luštěninám nebo na bruschettu.

Olej Novello je extra panenský olej z první sklizně, na který Italové netrpělivě čekají celý rok. Má pronikavě zelenou barvu, výraznou svěží chuť a je bohatý na zdraví prospěšné látky. Olivy, ze který se lisuje, se sklízí ručně, aby nedocházelo k jejich poškození a oxidaci. Olej Novello neprochází filtrací, proto má hustší konzistenci a není vhodný k tepelné úpravě, protože by docházelo k jeho přepalování a znehodnocení. Používá se k dochucení pokrmů za studena a i z obyčejného jídla dokáže vykouzlit gurmánský zážitek!

Složení: extra panenský olivový olej

Země původu: Itálie

 

fratepietro

Na rozdíl od svých vrstevníků prchajících do velkých měst za lepší prací, ve Fratepietru vytrvali, vsadili na olej a olivy, konkrétně na jednu zelenou krásku z Cerignoly, a vyplatilo se. Jako jedni z mála zůstali věrni poctivé ruční výrobě, která je sice náročná a zdlouhavá, ale její výsledek stojí za to.