Neohodnoceno

Extra panenský olivový olej Novello Liguria Calvi stáčený

Jednoodrůdový, nefiltrovaný, extra panenský olivový olej z první sklizně. Lisovaný za studena z ručně očesaných oliv z Ligurie.

Varianta
369 Kč 668 Kč od 369 Kč
Kategorie: Olivové oleje

Olej Calvi byl vylisován z oliv Taggiasca. Taggiasca je typická ligurská odrůda, která se výborně hodí nejenom na výrobu oleje, ale i k přímé konzumaci. Její plody jsou sice maličké, ale chuťově výrazné a bohaté na antioxidanty.

Má delikátní ovocné aroma a jemnou chuť s tóny mandlí a nepatrnou hořkostí v dochuti. Hodí se k dochucení ryb, zeleninových jídel a pokrmů s jemnou chutí.

Olej Novello je extra panenský olej z první sklizně, na který Italové netrpělivě čekají celý rok. Má pronikavě zelenou barvu, výraznou svěží chuť a je bohatý na zdraví prospěšné látky. Olivy, ze který se lisuje, se sklízí ručně, aby nedocházelo k jejich poškození a oxidaci. Olej Novello neprochází filtrací, proto má hustší konzistenci a není vhodný k tepelné úpravě, protože by docházelo k jeho přepalování a znehodnocení. Používá se k dochucení pokrmů za studena a i z obyčejného jídla dokáže vykouzlit gurmánský zážitek!

Složení: extra panenský olivový olej

Země původu: Itálie

 

calvi

Rodina Calvi pěstuje olivy v údolí Oneglia v Ligurii už od roku 1919. A než se dostane láhev jejich olivového oleje na váš stůl, dá to pořádně zabrat. Olivy odrůdy Taggiasca musí nejdřív pomazlit ligurské sluníčko, a jakmile v období od listopadu do ledna dosáhnou té správné zralosti, naběhnou do hájů všichni sběrači, aby je ručně sklidili. Tím to ale nekončí, protože olivy je potřeba ještě týž den šetrně za studena vylisovat, aby si uchovaly svoji skvělou chuť a všechny zdraví prospěšné látky.