Neohodnoceno

Extra panenský olivový olej Novello Abruzzo Ursini stáčený

Víceodrůdový, nefiltrovaný, extra panenský olivový olej z první sklizně. Lisovaný za studena z ručně očesaných oliv odrůd Cucco, Leccino a Dritta vypěstovaných v Abruzzu.

Varianta
344 Kč 618 Kč od 344 Kč
Kategorie: Olivové oleje

Olej Ursini má svěží olivové aroma a výraznou, lehce pikantní chuť s tóny artyčoků a zelených jablek. Výborně se hodí k dochucení červených mas, těstovin či polévek.

Olej Novello je extra panenský olej z první sklizně, na který Italové netrpělivě čekají celý rok. Má pronikavě zelenou barvu, výraznou svěží chuť a je bohatý na zdraví prospěšné látky. Olivy, ze který se lisuje, se sklízí ručně, aby nedocházelo k jejich poškození a oxidaci. Olej Novello neprochází filtrací, proto má hustší konzistenci a není vhodný k tepelné úpravě, protože by docházelo k jeho přepalování a znehodnocení. Používá se k dochucení pokrmů za studena a i z obyčejného jídla dokáže vykouzlit gurmánský zážitek!

Složení: extra panenský olivový olej

Země původu: Itálie

 

ursini

Členové rodiny Ursini jsou v Abruzzu známí už od 19. století jako jedni z nejlepších expertů v péči o olivovníky. Ve svých prosluněných olivových hájích v blízkosti pobřeží pěstují různé odrůdy jako je Leccino, Dritta či Cucco. Svým stromům věnují nadstandardní péči, samozřejmostí je ruční sklizeň a zpracování oliv do několika hodin od sklizně. Jednotlivé odrůdy zpracovávají individuálně a třídí je již v hájích během sklizně. Specialitou rodiny Ursini jsou, vedle čistých panenských olejů, také oleje ochucené, které vyrábí přímým lisováním bylin či citrusů společně s olivami.