Neohodnoceno

Extra panenský bio olivový olej Novello Sicilia Centonze stáčený

Jednoodrůdový, nefiltrovaný, extra panenský olivový olej z první sklizně. Lisovaný za studena z ručně očesaných oliv v bio kvalitě vypěstovaných na Sicílii.

Varianta
344 Kč 618 Kč od 344 Kč
Kategorie: Olivové oleje

Olej Centonze byl vylisován z oliv Nocellara del Belice v bio kvalitě. Nocellara del Belice je autochtonní sicilská odrůda, která se jako jediná odrůda v Evropě může pochlubit dvěma chráněnými označeními DOP.

Má svěží aroma a vyváženou, jemně pikantní chuť s tóny zelených rajčat a mandlí. Hodí se k dochucení ryb, červeného masa nebo luštěninových polévek.

Olej Novello je extra panenský olej z první sklizně, na který Italové netrpělivě čekají celý rok. Má pronikavě zelenou barvu, výraznou svěží chuť a je bohatý na zdraví prospěšné látky. Olivy, ze který se lisuje, se sklízí ručně, aby nedocházelo k jejich poškození a oxidaci. Olej Novello neprochází filtrací, proto má hustší konzistenci a není vhodný k tepelné úpravě, protože by docházelo k jeho přepalování a znehodnocení. Používá se k dochucení pokrmů za studena a i z obyčejného jídla dokáže vykouzlit gurmánský zážitek!

Složení: extra panenský olivový olej

Země původu: Itálie

 

centonze

Malá rodinná bio olejárna Centonze sklízí se svým extra panenským olivovým olejem úspěchy po celém světě. Aby taky ne, když se může pochlubit  několikasetletými olivovníky, pěstováním bez chemie a super rychlým zpracováním do dvanácti hodin od sklizně. I proto se jí dostalo prestižního označení Presidio Slow Food, které má jenom pár olejáren v celé Itálii. Nino Centonze pěstuje především autochtonní odrůdu Nocellara del Belice, která díky tufovému podloží, na němž roste, získává perfektně vyváženou chuť.