Neohodnoceno

Dárkový koš - Carnaroli

Dárkový koš pro všechny milovníky italské gastronomie obsahující skvosty italské kuchyně od severu k jihu.

1 200 Kč
Kategorie: Vouchery a koše

Koš obsahuje bílé víno Pinot Grigio DOC Ciari Borgo Molino z Benátska, bio olivový olej Centonze ze Sicílie, rýži Carnaroli z vyhlášené piemontské rýžárny Acquerello, zelené olivy Bella di Cerignola Fratepietro z Apúlie a filety z tuňáka v extra panenském olivovém oleji Callipo z jihoitalské Kalábrie +obalový materiál.

 

 

pinot grigio DOC, ciari, borgo molino 0,75 l

Pinot Grigio slámově žluté barvy s charakteristickou elegantní vůní a rafinovanou chutí. Hodí se především k rybám, prvním chodům i jako aperitiv.

Borgo Molino alias Sergio, Pietro a Paolo jsou našimi parťáky už od samého začátku a jejich vína patří k našim nejprodávanějším položkám. Rodina Nardin zasvětila svůj život vinařství už v roce 1922 a svou úctu k tradicím a vínu propojují s obdivem k moderním technologiím.

 

Odrůda: 100 % Pinot Grigio

Alergeny: siřičitany

Alkohol: 12,5 %

 

bio extra panenský olivový olej 100 % Siciliano Centonze 200 ml

Nefiltrovaný olivový olej Centonze v BIO kvalitě se vyrábí ze sicilských oliv odrůdy Nocellara del Belice. Sběr probíhá ručně a olivy jsou zpracovány lisováním za studena do 12 hodin od sklizně! Je charakteristický jasně zelenou barvou, výraznou dlouhotrvající vůní po čerstvě vymačkaných olivách a intenzívní plnou chutí. Název oleje Case di Latomie odkazuje na oblast původu s  množstvím starověkých kamenolomů na těžbu tufu. 

Malá rodinná olejárna Centonze sklízí se svým extra panenským olivovým olejem úspěchy po celém světě. Aby taky ne, když se může pochlubit několikasetletými olivovníky, pěstováním bez chemie a super rychlým zpracováním. I proto se jí dostalo prestižního označení Presidio Slow Food.

 

Složení: extra panenský olivový olej získaný z oliv pouze mechanickými postupy

 

rýže Carnaroli Acquerello 250 g

Rodina Rondolino pěstuje v italském Piemontu rýži již od roku 1935. Acquerello založil Cesare Rondolino, k němuž se postupně přidal jeho syn Piero. Ten vymyslel unikátní šetrný proces bělení rýže, který neporušuje zrno, čímž si rýže uchovává své nutriční hodnoty. Zrnka rýže Acquerello obsahují klíček nabitý vitamíny. U ostatní rýže je klíček běžně odstraněn při zpracování, rodina Rondolino ale vymyslela jedinečný postup, jak ho znovu spojit se zrnkem. Rýže Acquerello tak v sobě spojuje to nejlepší z bílé rýže a hnědé rýže! Celý výrobní proces je zakončen ročním zráním v chlazených silech. Stabilizovaný škrob obsažený v rýži Acquerello zaručuje vyšší absorbci tekutin během vaření. Díky tomu se spotřebuje menší množství rýže při zachování skvělé chuti.

 

Složení: rýže Carnaroli

 

zelené olivy Bella di Cerignola Fratepietro 314 ml

Bella di Cerignola je kráska z jihoitalské Apúlie. Její plody jsou největší na světě, jsou krásně zelené, neuvěřitelně šťavnaté a křupavé. Aby si uchovaly všechny svoje vlastnosti, sklízejí je ve Fratepietru ručně, pěkně jednu po druhé, a nakládají je do slaného nálevu podle starého rodinného receptu.

Andrea je už pátou generací rodiny Fratepietro, která se věnuje pěstování oliv a výrobě olivového oleje. Jako jedni z mála zůstali věrni poctivé ruční výrobě, která je sice náročná a zdlouhavá, ale její výsledek stojí za to. Vedle oliv Fratepietro boduje i ručně loupanými rajčaty.

 

Složení: olivy, voda, sůl, regulátor kyselosti E270.

 

filety z tuňáka v extra panenském olivovém oleji Callipo 150 g

K výrobě filetů používá rodina Callipo tuňáky žlutoploutvé, kteří jsou ihned po výlovu naporcováni a jejich maso se uvaří v páře. Poté se vyberou ty nejlepší kousky, které se ručně naskládají do sklenic, zalijí extra panenským olivovým olejem a nechají se nějaký čas zrát, aby chutnaly ještě lépe. 

Giacinto Callipo založil svoji rybí konzervárnu, jako vůbec první v celé Kalábrii, už v roce 1913 a začal psát příběh značky, která se o sto let později objevila dokonce na poštovních známkách. Callipovi potomci neslevují z vyhlášené kvality svých tuňákových specialit a navíc podporují udržitelný rybolov, aby řemeslo mohli předat dalším generacím.

 

Složení: tuňák, olivový olej, sůl.

Alergeny: ryby