Neohodnoceno

Balzamikový ocet Tradizionale Extravecchio DOP 25 let Cesare 100ml Pedroni

Klenot octárny Pedroni. Toto aceto balsamico Tradizionale di Modena DOP pochází ze soukromé octové baterie rodiny Pedroni, kterou založil pradědeček současného majitele, Cesare. Ve staletých sudech z dubového a kaštanového dřeva vyzrávalo více než 25 let.

 

9 000 Kč
Kategorie: Octy

Aceto Balsamico Cesare má hustou konzistenci a naprosto unikátní chuť. Je plná, sametová, ani sladká, ani kyselá, ale dokonale harmonická. Pokapejte jím steak, jahody nebo vanilkovou zmrzlinu a čeká vás jedinečný zážitek.

Aceto Balsamico Cesare je baleno v krásné dřevěné krabičce, která navíc obsahuje pipetu na dávkování, korkový uzávěr s dávkovačem a certifikát.

Aceto Balsamico Tradizionale di Modena DOP je to pravé tradiční balsamico zrající minimálně 12 let v octové baterii. Na první pohled ho poznáte podle charakteristického designu 100 ml lahvičky s číslovanou pečetí a podle ochranné známky DOP. Balsamika starší 25 let nesou označení extra vecchio. Aceto Balsamico Tradizionale se vyrábí pouze v provincii Modena, a to ve velmi omezeném množství podle striktně daných pravidel. Nesmí obsahovat žádné příměsi, jako třeba barviva. Vyrábí se pouze z hroznového moštu z pečlivě vybraných hroznů odrůdy Trebbiano di Spagna. Mošt se pomalu vaří několik hodin, následně fermentuje několik měsíců v cisternách a nakonec zraje v dřevěných soudcích různých velikostí více než 12 let.

Složení: vařený hroznový mošt.

Alergeny: siřičitany

Země původu: Itálie